Immobilaiser (can immo) kaitseb Teie “keyless” süsteemiga autot, mis on muutunud varastele kergeks saagiks tänu “keyless” võtme võimendamisele Teie taskust või kodust kuni autoni. Auto ärandatakse 10 sekundiga – vaata kuidas.

1. Can IMMO või analoog IMMO ?

Can IMMO (digitaalne immobilaiser) sobib just uuematele (alates 2005) premium ja luksusklassi autodele, millel ei ole võimalik analoog katkestust ohutult teostada kuna tekiksid veakoodid. Can IMMO blokeerib mootori digitaalselt ja igale autole on oma tarkvara. Sellise lahendusega varustatud masin on võimalik ära viia vaid puksiiriga.

 

2. Kui turvaline on Can IMMO?

Can IMMO on väga väike (AA patarei suurune) ning võimalik autosse palju paremini ära peita kui ükskõik milline turvalahendus ja teipida juhtmestik originaal tehase teibiga, mis teeb antud mooduli leidmise autost pea võimatuks. IMMO oma olemasolust ei anna kuidagi märku, lihtsalt masin sureb välja või ei lase käivitada.

NB! Sobib sisepõlemismootoriga autodele kui ka elektri- ja hübriidautodele.

Immobilaiser can immo

3. Kaitse keyless pikendamise vastu

Isegi kui autovarastel õnnestub võimendada auto keyless puldi leviraadiust, kaitseb Can IMMO autot ärandamise eest. Mootor on blokeeritud kas koheselt või käiguasendi liigutamisel D asendisse või gaasipedaali vajutades – sõltub autost. Isegi kui vargad suudavad neutraliseerida originaalalarmi- ja immobilaiseri on Can IMMO blokeering sellest sõltumatu.

Selline lahendus on auto ärandajale äärmiselt ebamugav ja ootamatu, kuna auto seiskub. Reeglina on see auto ärandajale ebasobiv paik blokeeringut otsima hakata ja ärandaja on sunnitud autost lahkuma.

 

4. Kuidas immobilaiser tuvastab omaniku?

a) Mobiilne äpp

Immobilaiser seotakse Teie telefoniga (bluetooth-i kaudu) ja iga kord kui autosse istute lülitatakse immobilaiser automaatselt välja ning annab Teile sellest auto enda helisignaali/ohutuledega märku. Midagi ei pea vajutama ei telefonis ega autos ja võite sõitu alustada. Kliendid ütlevad, et see on kõige mugavam viis, kuna telefon on alati kaasas.

b) PIN kood

Juhul kui telefon on tühi, maha jäänud või kadunud saab immobilaiseri välja lülitada kasutades autos Teie soovitud nuppude kombinatsiooni, mis programmeeritakse auto üleandmisel.

c) Immo kiip

Immobilaiseri komplekti kuulub ka 2 kiipi. Kui kiip on kaasas ei ole koodi sisestamine vajalik. Erinevalt auto keyless tehnoloogiast ei allu kiip ega telefon leviraadiuse pikendamise tehnoloogiale. Muidugi kui kiip või telefon satub võõrastesse kätesse ei ole immobilaiserist enam kasu.

Kiibis on sees liikumisandur, mis lülitab kiibi mitteaktiivseks kui see on olnud liikumatult 45minutit. Näiteks unustades kiibi autosse muutub see mitteaktiivseks ja samuti väheneb voolutarve. Kiibis olev patarei kestab keskmiselt 6 kuud.

 

5. Immobilaiseri hooldus reziim

Kui viite auto hooldusesse või pukseerite, siis kõige lihtsam on vajutada 5 korda ”hooldus nuppu” ja auto vastab 5 kordse ohutulede vilgutamisega, et on hooldus režiimis. Hoolduse nupu näitab Teile tehnik peale paigaldust ja on autoti erinev. Näiteks BMW-l on hooldus nupp DTC OFF.

Selliselt ei ole vaja autoremondi töökotta või pesulasse viidud auto PIN koodi avalikustada ega kiipi jätta. Kui auto tagasi saate sisestage oma PIN kood ja auto annab 2 korda ohutuledega kinnituse, et tavareziim on aktiveeritud.

NB! Tavareziim aktiveerub ka automaatselt kui sõidate kiiremini kui 50 km/h üle 3 minuti. See takistab auto omavolilist kasutamist teeninduse või pesula personali poolt lõbusõitudeks. Autopesula töötaja tegi kliendi autoga avarii

LISAD ehk kuidas turvalisust veelgi tõsta?

6. Keyless blokeering

Olenevalt autost on võimalik blokeerida ka suhtlus keyless võtme ja auto vahel kui Teie telefon või kiipi ei ole läheduses. Seega võivad autovargad võtme signaali autoni küll võimendada, aga kuni Teie telefoni või kiipi ei ole auto lähedal on auto võtmevaba moodul välja lülitatud (raadio kanal blokeeritud) ja ei võta signaali vastu. Uksi avada ei saa rääkimata käivitamisest.

Sellise lahendusega ei pääse vargad isegi originaal võtmega Teie autosse.

NB! Kui immobilaiser keyless blokeeringut ei toeta on võimalik seda teostada eraldi keyless blokeeringu mooduliga (hind 250€) või alternatiivse immobilaiseriga. Küsi sobivust oma masinale päringu kaudu lehekülje lõpus.

 

7. Kahe astmeline tuvastus

Immobilaiseriga saab tekitada ka kaheastmelise tuvastuse ehk Two-Factor Authentication. Näiteks lülitad süüte sisse ja omanik tuvastatakse telefoni või kiibiga automaatselt. Lisaks tuleb veel sisestada PIN kood, et mootor käivituks ja sõitu saaks alustada. Standard lahendusel on üks tuvastus.

 

8. Röövimisevastane reziim

Olenevalt autost on võimalik aktiveerida ka röövimisevastane reziim. Kui juhi uks avatakse töötava mootoriga 3 sekundiks, siis aktiveerub röövimise reziim ja autoga saab sõita vaid 30 sekundit ning mootor sureb välja. Omanik saab selle välja lülitada vaid PIN koodiga milleks kasutatakse auto enda nuppe. Telefon ja kiip autos ei lülita röövimise režiimi välja. Ideaalne lahendus ka taksojuhtidele.

Kui olete maja ees või bensiinijaamas auto käima jätnud ja autost väljunud siis teate, et selle masinaga kaugemale ei ole võimalik sõita kui 30 sekundit. Eestis foori taga röövimist ilmselt ette ei tule, aga välisriikides käies on see hea funktsioon. Standard lahendusel röövimisvastane funktsioon ei ole aktiveeritud. Ärandati mitu töötava mootoriga seisvat autot

 

9. Võtmete kirjutamine mällu

Olenevalt autost blokeerib immobilaiser lisavõtme kirjutamist OBD2 pistiku kaudu auto ajusse. Lisavõti võidakse kirjutada auto mällu autot rentides, autoremondi töökojas, autopesulas või autovarguse ajal. See on üks levinumaid mooduseid hiljem lihtsalt auto ärandada “originaal” võtmega.

NB! Kui immobilaiser võtme kirjutamise blokeeringut ei toeta on võimalik seda teostada eraldi OBD2 blokeeringu mooduliga või alternatiivse immobilaiseriga. Küsi sobivust oma masinale päringu kaudu lehekülje lõpus. Hind 150€

 

10. Comfort funktsioonid

Olenevalt autost sulgeb immobilaiser aknad, katuseluugi ja voldib ka peeglid kokku. Palava ilmaga saab jätta aknad 3-5 cm lahti, selleks vajuta puldil 3X avamise nuppu. Kui kiirus on üle 10 km/h, siis sulgub kesklukk automaatselt. Kui süüde välja lülitatakse, siis kesklukk avaneb automaatselt. Start/Stop süsteemi välja lülitamine, et auto mootor ei seiskuks foori taga. Standard lahendusel comfort funktsioonid ei ole aktiveeritud.

 

11. Luksusauto GPS lahendus

Kas standard alarmist ja immobilaiserist jääb väheks? Pole üldse ime kuna samad lahendused, mis on peal kümnetel tuhandetel autodel, on varastel juba välja kujunenud oma töövõtted kuidas neid kahjutuks teha. Sellisel juhul vajad ebastandardset lahendust, mida pakub just luksusauto GPS lahendus.

Pikemalt siin: www.carcops.ee/luksusauto-gps/

12. Immobilaiseri kasutamise meelespea

 • Ärge jätke kiipi ega telefoni autosse.
 • Ärge pange kiipi võtmetega ühte punti, hoidke neid eraldi.
 • Ärge jätke kiipi ega PIN koodi autoremondi töökotta ega pesulasse. Kasutage hooldus režiimi.
 • Ärge rääkige kellelegi mis turvalahendust Teie autole on paigaldatud.

 

13. Immobilaiseri hind

Immobilaiseri komplekti kuulub Can IMMO, kaks kiipi ja tasuta mobiilne äpp. Garantii 2 aastat nii seadmele kui paigaldusele.

Hind 290 €

Paigaldus 85 €

KOKKU 375 € (sisaldab käibemaksu)

Immobilaiser can immo

14. Paigaldus üle Eesti

Olenevalt autost võib paigaldusele ja seadistamisele kuluda 2-3 tundi. Autoelektriku tunnitasu on 35 eurot+km. Täpsema hinnapakkumise saame saata kui edastate auto numbri allpool oleva vormi kaudu. Paigaldame ka autoesindustes üle Tallinna ja CarCops paigaldustöökojas Osmussaare tee 5, boks nr.2 (Tallinki tennisekeskuse kõrval). Samuti koostööpartnerid üle Eesti.

Soovikorral tuleme ise Teie masinale järgi Tallinna piires lisatasu eest ja toome ka tagasi. Paigaldusvõimalus üle Eesti ja ka Soomes. Liikuvad tehnikud saavad tulla ka Teie juurde Tallinna piires tasuta.

15. Päring

Vaata kas Can IMMO sobib ka sinu autole. Selleks saada päring auto registri numbriga.


  Immobilisaator mis see on?

  Immo (immobilizer, immobilisaator) on elektrooniline seade, mis takistab sõiduvahendi käivitamist selleks volitamata isiku poolt sõiduvahendi käivitamiseks vajaliku elektriahela katkestamise teel.

  Kas standard alarmist ja immobilaiserist ei piisa?

  Kuna kümnetel tuhandetel autodel on peal samad tehase lahendused, siis on varastel juba välja kujunenud oma töövõtted, kuidas neid kahjutuks teha. Sellisel juhul vajad ebastandardset lahendust, mida pakub just Can IMMO.

  Kas immobilaiser sobib ka elektri ja hübriid autodele?

  Jah, sobib sisepõlemismootoriga autodele kui ka elektri -ja hübriidautodele

  Kas auto garantii jääb kehtima?

  Ühtegi juhet ei lõigata/katkestata ja tootjapoolne garantii jääb igal juhul kehtima. Kõik ühendused tehakse paralleelselt, see ongi Can IMMO eelis.

  Kui kaua kestab Can IMMO kiibi patarei?

  Kui kasutate juhituvastuseks telefoni asemel kiipi siis soovitame vahetada patareid iga 6 kuu tagant, ning hoida üks patarei alati varuks.

  Küsi kindlasti ka personaalset pakkumist oma autole telefonil 55 900 656, info@carcops.ee või kasuta 30 päevast TASUTA teenuse prooviperioodi ja näed kui mugavaks muutub sinu auto jälgimine.